Доступність посилання

Пожежники долають наслідки ударів російських дронів і ракет у Львові, 12 липня 2025 року
Пожежники долають наслідки ударів російських дронів і ракет у Львові, 12 липня 2025 року

Live Війна Росії проти України. Усі новини на цей час

Радіо Свобода розпочало вести цей блог 24 лютого 2022 року. День за днем ми розповідаємо, як Україна чинить відсіч повномаштабній агресії Росії та про спроби США та країн Європи досягти миру

Розвідка зафіксувала масове викрадення військами РФ українського зерна та овочів

Українська розвідка зафіксувала масове вивезення російськими військовими українського зерна та овочів на територію РФ, анексованого Криму та, ймовірно, до Сирії.

Випадки викрадення такого продовольства під охороною російської армії, за даними ГУР МО, вже відбулись у Енергодарі, а також у низці сіл Харківської і Херсонської областей.

«Значна частина викрадених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу – Сирія. Звідти контрабандою зерно може постачатись до інших країн Близького Сходу», – повідомляє Головне управління розвідки.

КРЦ: за 69 днів після зникнення Хатідже Буюкчан російські силовики звинуватили її в держзраді

Російські силовики 6 травня викрали 24-річну кримчанку Хатідже Буюкчан, згодом звинувативши її у державній зраді, повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр 14 липня.

За даними правозахисників, того дня вранці дівчина виїхала автобусом зі Старого Криму до Сімферополя, після чого перестала виходити на зв’язок. Її телефон був вимкнений, а місце перебування залишалося невідомим понад два місяці. Лише через 69 днів російські медіа опублікували відео ФСБ із розмитим обличчям затриманої, в якій йдеться про її затримання.

Як зазначає центр, весь цей час Буюкчан, ймовірно, утримували в катівнях ФСБ, де вона могла зазнавати тиску, загроз і психологічного впливу.

14 липня російські медіа повідомили про затримання у Криму дівчини, яка нібито планувала підрив одного із старших офіцерів Міністерства оборони РФ.

Підконтрольний Росії Ленінський районний суд Севастополя заарештував Буюкчан на два місяці. Щодо неї порушено кримінальні справи за статтями 205 КК РФ («Терористичний акт») та 275 КК РФ («Державна зрада»).

Голова правління Кримської правозахисної групи (КПГ) Ольга Скрипник зазначала, що у Криму за останній рік російські силовики посилили переслідування жінок, які беруть участь в акціях проти російської окупації півострова.

За даними «КримSOS», у 2024 році щонайменше 56 кримчан зазнали переслідувань з боку російської влади. Приводами для кримінальних справ стали звинувачення у нібито зв’язках із забороненими в РФ організаціями, державній зраді, шпигунстві, публічних висловлюваннях, організації диверсій чи закликах до насильства.

Кількість поранених у Златополі зросла до 10 – Харківська прокуратура

На Харківщині зросла кількість поранених внаслідок російської атаки 14 липня, повідомляє обласна прокуратура:

«Загинула 57-річна жінка. Ще десятеро людей, серед яких 13-річна дівчинка, отримали поранення та травми».

У місті пошкоджені котельня, житлові будинки, господарські приміщення, адміністративну будівлю та автомобілі.

Правоохоронці відкрили досудове розслідування за фактом вчинення воєнного злочину, що спричинив загибель людини.

Раніше влада Харківщини повідомила про загалом двох загиблих і 10 поранених у Борівському та Златополі через російські атаки 14 липня. В Златополі було відомо про сімох поранених внаслідок удару російського дрона «Герань-2».

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Трамп дасть Україні далекобійні ракети? План звільнення територій почне діяти? НАЖИВО

Очікується, що президент США Дональд Трамп в понеділок ввечері оголосить про додаткове озброєння для України. За даними медіа, може йтися про постачання Україні далекобійний ракет.

  • Що дає новий план озброєння України?
  • Це наступальна зброя?
  • Що змінило думку Трампа?

Про це дивіться у спецетері програми «Свобода Live» на @Радіо Свобода:

60 днів до ескалації: Путін попередив Трампа про новий наступ на сході

Російський лідер Володимир Путін заявив президенту США Дональду Трампу, що протягом найближчих 60 днів планує нову ескалацію на сході України. За словами джерела видання Axios, під час телефонної розмови 3 липня Путін дав зрозуміти: мета – вийти на адміністративні кордони окупованих областей.

Про це Трамп пізніше розповів президенту Франції Емманюелю Макрону, підкресливши, що Путін «хоче забрати все це».

Раніше, як повідомляє Reuters, американський президент заявив, що направить в Україну зенітно-ракетні комплекси Patriot, зазначивши, що Києву вони вкрай необхідні. За його словами, російський лідер Володимир Путін «добре говорить, а потім увечері всіх бомбить».

Точної кількості комплексів Patriot Трамп не уточнив, але зазначив, що їхню вартість відшкодує Європейський Союз.

Уже сьогодні Трамп представить новий план військової допомоги Україні, до якого, як очікується, увійде наступальне озброєння, пише Axios. Це стане різким поворотом у риториці Трампа, який раніше стверджував, що передаватиме лише оборонну зброю, щоб не провокувати ескалацію війни.

Співрозмовники видання вважають, що може йтися про ракети великої дальності, здатні вражати цілі глибоко в тилу Росії, включно з Москвою.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:



Суми: зросла кількість поранених через російський удар по лікарні

Кількість постраждалих внаслідок удару російського дрона по медичному закладу в Сумах зросла до чотирьох, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Григоров 14 липня.

«Поранені – чоловіки. Попередньо, їхній стан неважкий. Усім надається необхідна медична допомога», – заявив він.

За даними голови області, через удар пошкоджені будівля лікарні та автомобіль. На місці тривають відновлювальні роботи та ліквідація наслідків атаки.

Російські військові 14 липня повторно атакували навчальний заклад у Сумах, де раніше зазнали поранень шестеро людей. Згодом вони також атакували медичний заклад у Сумах, спершу було відомо про одного пораненого.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

«Не уявляю, що буде суд над Путіним» – юрист-учасник трибуналу щодо Югославії

11 липня 1995 року, під час війни на Балканах, боснійські серби під командуванням генерала Ратко Младича розстріляли у місті Сребрениця на території нинішньої Боснії і Герцеговини понад 8 тис. боснійських мусульман. Офіційно загиблими у Сребрениці вважаються 8372 людини – це було наймасовіше вбивство в Європі з часів Другої світової війни.

Організатори різанини у Сребрениці були покарані під час процесів, організованих Міжнародним трибуналом щодо колишньої Югославії. Лідер боснійських сербів Радован Караджич за етнічні чистки в Боснії отримав спочатку 40 років ув'язнення, а потім довічний термін. Генерал Ратко Младич у 2017 році також був визнаний винним у геноциді, масових вбивствах мирних жителів та інших воєнних злочинах, серед них і різанина у Сребрениці, і теж отримав довічний термін.

Багато експертів проводять паралелі між подіями війни на Балканах у 90-ті роки та тим, що відбувається сьогодні під час війни Росії проти України. Багато жителів України та країн Заходу також сподіваються, що владу Росії та її військових одного разу вдасться притягнути до відповідальності за воєнні злочини на процесі, аналогічному трибуналу щодо колишньої Югославії – зокрема, за вбивства мирних жителів у Бучі та на інших територіях під час окупації.

  • Як досвід трибуналу щодо колишньої Югославії можна використати під час розслідування нинішніх злочинів під час війни Росії проти України?
  • Як за 30 років змінився підхід до збору доказів для таких процесів?
  • Чим такі трибунали важливі?
  • І чому їхні рішення досі викликають суперечки?

Про це телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю Голосу Америки, поговорив з юристом Антоном Нікіфоровим, який був радником прокурора Міжнародного трибуналу щодо колишньої Югославії.

Зеленський повідомив, що запропонував очолити уряд Юлії Свириденко

Президент України Володимир Зеленський повідомив удень 14 липня, що пропонує першій віцепрем’єрці Юлії Свириденко очолити український уряд. Про це він заявив за підсумками зустрічі зі Свириденко.

Ми обговорили конкретні заходи щодо підвищення економічного потенціалу України, розширення програм підтримки українців та масштабування виробництва вітчизняної зброї. Для досягнення цієї мети ми ініціюємо трансформацію виконавчої влади в Україні. Я запропонував Юлії Свириденко очолити уряд України та суттєво оновити його роботу. З нетерпінням чекаю на презентацію плану дій нового уряду найближчим часом», – написав Зеленський у мережі Х.

Перша віцепрем’єрка – міністерка економіки Юлія Свириденко очолювала українську урядову делегацію, яка раніше цього року вела й успішно завершила переговори про ресурсну угоду зі США. Свириденко називали серед кандидатів на посаду голови уряду в рамках анонсованих Зеленським перестановок на чолі виконавчої влади.

Від березня 2020 року посаду прем’єр-міністра України обіймає Денис Шмигаль. Про його відставку наразі не повідомлялося.

Зеленський і Келлог обговорили в Києві посилення ППО, виробництво й закупівлю зброї, нові санкції проти РФ

Президент України Володимир Зеленський і представник президента США Дональда Трампа генерал Кіт Келлог 14 липня в Києві обговорили питання посилення протиповітряної оборони України, спільне виробництво, закупівлю оборонного озброєння разом із Європою, а також нові санкції проти РФ. Про це глава держави повідомив у соцмережах.

«Зустрівся з генералом Кітом Келлогом, спеціальним представником президента США. У нас була продуктивна розмова. Обговорили шлях до миру й те, що практично можемо зробити разом, щоб його наблизити. Це посилення ППО для України, спільне виробництво, закупівлі оборонного озброєння разом із Європою. І звісно, санкції проти Росії та тих, хто їй допомагає. Сподіваємося на лідерство Сполучених Штатів, адже зрозуміло, що Москва зупинятися не буде, якщо її неадекватні амбіції не спинити силою», – написав Зеленський.

Спеціальний представник президента США Кіт Келлог анонсував тривалий візит до Києва наприкінці минулого тижня, перебуваючи на конференції з відновлення України в Римі. «Ми приїдемо до Києва в понеділок. Ми будемо там весь тиждень», – сказав тоді Келлог.

Президент України Володимир Зеленський 9 липня у Римі провів зустріч зі спецпредставником президента США з питань України Кітом Келлогом. За його словами, на переговорах йшлося про постачання американської зброї Україні і санкції проти Росії.

Візит Келлога до Києва відбудеться на тлі повідомлень медіа про те, що президент США Дональд Трамп уперше з моменту приходу до влади надасть зброю Україні. Йдеться про виділення допомоги за програмою Presidential Drawdown Authority, яка дає змогу президенту ухвалювати рішення без схвалення Конгресу.

Досі Україна отримувала допомогу, схвалену ще за адміністрації Джо Байдена.

Дрони РФ повторно поцілили по навчальному закладу та уразили медзаклад у Сумах – влада

Російські військові 14 липня повторно атакували навчальний заклад у Сумах, де раніше зазнали поранень шестеро людей, повідомила обласна військова адміністрація.

«Ворог завдав повторного удару безпілотником по Сумській громаді. Попередньо, внаслідок першого удару постраждали шестеро людей: троє жінок та троє чоловіків. Після другого удару люди, на щастя, не постраждали», – йдеться в повідомленні.

Унаслідок наступного удару спалахнула пожежа, вказали представники місцевої влади.

«Цього разу росіяни поцілили по медичному закладу. Попередньо, одна людина поранена. Пошкоджена будівля. Наслідки атаки зʼясовуються», – додали в ОВА.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Від Чечні до Афганістану: звідки і кого Росія завозить в окупацію замість українців

Росія масово переселяє в захоплені населені пункти України вихідців з Чечні, а також з Бурятії та інших регіонів Сибіру. Йдеться передовсім про військових та їхні сімʼї, повідомив засновник організації Save Ukraine і колишній уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба. Окрім цього, російська влада планує приймати на окупованій частині Донецької і Луганської областей трудових мігрантів із Афганістану.

Як Росія і далі змінює склад населення на захоплених українських територіях і як це впливає на місцеве населення – читайте в матеріалі проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя».

На Харківщині унаслідок двох ударів РФ загинули двоє людей, понад 10 поранених – влада

Унаслідок двох російських ударів по Харківщині загинули двоє цивільних, ще понад десятеро людей зазнали поранень, повідомила обласна військова адміністрація 14 липня.

«Росіяни обстріляли територію Шевченківської громади. У селі Борівське внаслідок влучання ворожої КАБ загинула людина. Ще четверо людей постраждали. Усіх госпіталізували, медики надають необхідну допомогу», – йдеться в першому повідомленні.

Згодом надійшла інформація про атаку по місту Златопіль.

«Попередньо, завдано удару БпЛА типу «Герань-2». На цей час відомо про одну загиблу. Ще сім людей постраждали, серед них — 13-річна дитина. Медики оперативно надають допомогу», – вказали в ОВА.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Німеччина не має додаткових систем Patriot для України – Пісторіус

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив в інтерв’ю Financial Times, опублікованому 13 липня, що у збройних сил його країни залишилося шість із 12 систем протиповітряної оборони Patriot.

За словами міністра, Німеччина раніше передала Україні три системи Patriot, ще дві передали в оренду Польщі, а «принаймні одна завжди була недоступна через технічне обслуговування чи навчання». Борис Пісторіус заявив, що «це справді надто мало». «Ми безперечно не можемо надати більше», – сказав міністр, маючи на увазі постачання систем Patriot Україні.

Пісторіус додав, що має намір зустрітися з міністром оборони США Пітом Геґсетом у Вашингтоні 14 липня і, серед іншого, обговорити пропозицію, що Німеччина купить у США дві системи Patriot для України.

Президент США Дональд Трамп раніше заявив, що готовий передати Україні системи Patriot, якщо за це заплатять союзники по НАТО. «Я ще не погодив кількість (систем Patriot – ред.), але вони отримають деякі з них, тому що їм потрібний захист», – заявив Трамп 13 липня.

Україна раніше отримала від союзників щонайменше сім систем Patriot, повідомляла газета The Wall Street Journal. За її оцінкою, три системи передали США і Німеччина, ще одну поставив консорціум європейських країн.

У Сумах шестеро людей поранені після атаки дрона по навчальному закладу – прокуратура

Унаслідок здійсненої зранку 14 липня атаки російського безпілотника по навчальному закладу в Сумській громаді шестеро людей зазнали поранень, повідомила Сумська обласна прокуратура.

«За даними слідства, 14 липня 2025 року близько 11:00 окупанти атакували безпілотником один із навчальних закладів міста Суми. Унаслідок атаки ворога поранено шістьох людей», – ідеться в повідомленні.

Прокурори у взаємодії з іншими правоохоронцями документують наслідки атаки.

Раніше про атаку БпЛА повідомляла обласна військова адміністрація, але в тій інформації не було даних про число постраждалих.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Майже 2000 машин перебувають у заторі перед Керченським мостом – моніторинг

Перед Керченським мостом, який веде з Росії до окупованого нею українського півострова Крим, утворився затор із майже 2000 автомобілів. Про це повідомляє підконтрольний владі РФ моніторинговий канал щодо ситуації на мосту.

«У черзі з боку Тамані перебуває 1350 транспортних засобів. Очікування понад три години. У черзі з боку Керчі перебувають 630 транспортних засобів. Очікування понад дві години», – йдеться у повідомленні.

Раніше російський голова Криму Сергій Аксьонов анонсував збільшення кількості оглядових пунктів на в’їзді на Керченський міст. За словами чиновника, на місцях також чергуватимуть волонтери.

У січні російська влада запровадила паспортний контроль для проїзду Керченським мостом.

Керченський міст стратегічно важливий для Росії як для постачання окупованого Криму, так і для транспортування туди живої сили, техніки та зброї для продовження війни проти України.

На початку березня командувач ВМС України, віцеадмірал Олексій Неїжпапа в інтерв’ю The Guardian заявив, що Україна може втретє вдарити по Керченському мосту. В інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії Неїжпапа уточнив, що Керченський міст є складною ціллю для українських військових, проте «немає жодної фортеці, яку не можна зруйнувати».

Радник Путіна написав про «помилкові підходи Байдена» після невдоволення Трампа щодо лідера РФ

Радник президента Росії Володимира Путіна Кирило Дмитрієв виступив із заявою про важливість «рівноправного діалогу, взаємоповаги, реалізму та економічної співпраці» між РФ та США зранку 14 липня – за кілька годин до анонсованої президентом Сполучених Штатів Дональдом Трампом заяви щодо Росії.

«Конструктивний діалог між Росією та США ефективніший від заздалегідь приречених на провал спроб тиску. Цей діалог буде продовжений – попри титанічні зусилля зірвати його всіма можливими засобами. Помилкові підходи Байдена продемонстрували свою неспроможність. Його брехня не вічна – вона має бути й буде виправлена. Це процес, у якому американська сторона намагається зрозуміти законні інтереси Росії», – написав російський чиновник, відповідальний за ведення переговорів зі США.

Раніше 14 липня американське видання Axios із посиланням на два джерела, обізнані з планами президента США Дональда Трампа, написало, що американський лідер оголосить про новий план озброєння України, який, як очікується, передбачатиме надання наступальної зброї.

За повідомленням, однією з речей, яка переконала Трампа надати Україні зброю, була телефонна розмова з російським лідером Володимиром Путіним, яка відбулася 3 липня. Тоді лідер РФ чітко дав зрозуміти, що планує продовження ескалації.

Трамп раніше заявив, що зброя, яку він надасть Україні, включатиме, серед іншого, батареї ППО Patriot. Трамп сказав, що оплатять постачання європейські країни. Він наголошував, що «дуже розчарований» Путіним через посилення його нападів на Україну.

Зеленський пропонує Раді продовжити воєнний стан до 5 листопада

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкти №13471 і №13472, які передбачають продовження строку дії воєнного стану та строку проведення загальної мобілізації відповідно.

Документи охоплюють період із 7 серпня до 5 листопада 2025 року.

Верховна Рада вже в 16-й раз проголосує за продовження дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації.

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада кожні три місяці продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.

«Літній наступ» Росії: чому ЗСУ не вдається його зупинити?

Росія втрачає тисячі військових у піхотних атаках в Україні, але продовжує наступати. Останніми місяцями інтенсивні бої змістилися від самого Покровська на інші напрямки – з одного боку російська армія просувається до Дніпропетровської області, з іншого –сформувала плацдарм між Покровськом і Костянтинівкою. За даними проєкту DeepState, більше половини окупованої в червні української території – саме на цих напрямках.

  • Як Україна відбивається від російських штурмів?
  • Чому змінилася українська оборонна тактика?
  • Чому просування армії РФ не вдається зупинити?

Як змінилась лінія фронту та які фактори на неї впливають – розбирався телепроєкт Донбас Реалії української служби Радіо Свобода. Читайте матеріал тут

У Шостці на Сумщині внаслідок удару РФ загинули двоє людей, поранені четверо – ОВА

У місті Шостка Сумської області внаслідок комбінованої повітряної атаки сил РФ є загиблі та поранені, повідомив зранку 14 липня голова обласної військової адміністрації Олег Григоров.

«У Шосткинській громаді внаслідок ударів БпЛА та керованих авіабомб загинули двоє чоловіків – 50 та 55 років. Вони перебували на вулиці під час атаки та загинули на місці від отриманих травм. Поранені четверо мешканців одного з багатоквартирних будинків – серед них семирічна дитина. Госпіталізовані 30-річна мати з сином, вони не важкі. Ще одну 30-річну жінку прооперували. Також до медиків звернувся 30-річний чоловік, лікується амбулаторно», – повідомив очільник області.

Григоров додав, що в Шостці пошкоджені близько 30 багатоповерхових, приватних будинків і нежитлових будівель, зруйнований об’єкт цивільної інфраструктури.

Також було влучання в об’єкт цивільної інфраструктури в Сумах, минулося без постраждалих, рятувальники загасили пожежу, але відбулося часткове руйнування будівлі.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

У селищі біля Дніпра внаслідок удару дрона поранені двоє дітей і чоловік – влада

Унаслідок нічної повітряної атаки в Дніпропетровській області поранень зазнали троє цивільних, повідомив 14 липня голова ОВА Сергій Лисак.

«У Дніпровському (селище в Кам’янському районі – ред.) постраждали троє людей. Всі госпіталізовані. Дві 13-річні дівчинки в стані середньої тяжкості, 51-річний чоловік – «тяжкий», – ідеться в повідомленні.

За цим повідомленням, зайнялися три будинки, два гаражі, чотири господарські споруди та ліс, знищені сім авто, ще чотири – пошкоджені.

«На Криворіжжі також виникла пожежа. Понівечена інфраструктура. Нікопольщину російська армія атакувала FPV-дронами та артилерією. Била по Нікополю, Покровській і Марганецькій громадах. Загиблих та поранених немає», – проінформував очільник області.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Сили РФ атакували Україну 136 дронами і чотирма ракетами – Повітряні сили ЗСУ

У ніч на 14 липня російські військові атакували Україну чотирма зенітними керованими ракетами С-300/400 із Курської області та 136 ударними БпЛА типу Shahed і безпілотниками-імітаторами різних типів із п’яти напрямків у Росії та одного – на окупованій частині Донеччини, повідомляють Повітряні сили ЗСУ. Серед безпілотників до 90 штук становили «Шахеди», вказано в повідомленні.

«За попередніми даними, станом на 08:30 протиповітряною обороною збито 61 ворожий БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на півночі, сході та в центрі країни. Крім того, 47 дронів-імітаторів – локаційно втрачені або подавлені РЕБ», – інформують укранські військові.

Влучання 28 БпЛА зафіксовані в 10 локаціях, падіння збитих на чотирьох локаціях, додають у Повітряних силах.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG